דף הבית 

צוות המרכז

איך להגיע 

צור קשר

 

    Contact

     Русский

  Français

English 

 

 
         
 

מסכות! קומדיה! אילתור!
סדנת אמן אינטנסיבית. 23-21 בפברואר
בהנחיית: כריסטינה קולטלי (איטליה)

  רביעי 21/2 | 21:00-16:00
חמישי 22/2 | 21:00-16:00
שישי 23/2 | 10:00-15:00
 
         
 

בקומדיה דל'ארטה אתה מת. תמיד. מת מאהבה, מת מרעב, מת מצחוק. בסדנת אמן זו תלמדו את שפת הקומדיה דל'ארטה; מהשימוש במסכת חצי-פנים, דרך טכניקות של אלתור ועד לימוד קפדני של דקדוק הגוף. ז'אנר זה מכיל את כל מרכיבי המפתח שעל השחקן לרכוש - תהא מחויבותו הדרמטורגית אשר תהא - ומקיימת את מרכיבי מפתח אלה באופן ברור וחד משמעי.

כל אלה משלבים ומשפרים את היצירתיות של השחקן בדרך סמנטית מדויקת ומלאה, הכוללת ידע עמוק ואינטנסיבי של הגוף ככלי ביטוי, המפורק ומורכב מחדש במיומנויות מדויקות, תוך הטמעה של מושג הקצב ויכולת האימפרוביזציה האישית והקבוצתית.

  CRISTINA COLTELLI  
         
 

בין נושאי הלימוד והתרגול:
ההיסטוריה של הקומדיה דל'ארטה | הדפורמציה הגרוטסקית של הגוף | הדמויות המרכזיות בקומדיה דל'ארטה | טכניקות של אימפרוביזציה | טכניקות משחק במסכת חצי-פנים | עיצוב דמויות Lazzo ו – Tormentone | דרמטורגיה דינמית (Canovaccio rules)

מהלך הסדנה:
תחילה, תגלו את מפת הגוף שלכם ותחקרו אותה גם תוך התייחסות לעבודת המשתתפים הנוספים. בשלב השני תפגשו דמויות ספציפיות מתוך הקומדיה דל'ארטה: זני, דוטורה, פנטלון, סרווטה, האוהבים, קפיטנו, בריגלה. בשלב הבא תתרגלו את השלב המעשי של האלתור, שיאפשר לכם לגלות נוצרת ומתרחשת סצנה כאן ועכשיו - מצוותו הראשונה של כל קומיקאי.

  CRISTINA COLTELLI  
         
  כריסטינה קולטלי (CRISTINA COLTELLI)
שחקנית, סופרת, זמרת ומורה שעבודתה נעה בין פרוזה, לתיאטרון פיזי ומוסיקה. היא מאמינה ש"התיאטרון נותן חסד אנושי כמיטבו יכולתו כאשר חבורת אנשים עובדים יחד כאנסמבל...".
נולדה בפאלרמו, איטליה. החלה את דרכה בתיאטרון המקצועית כבר כשהייתה בת 17. בשנת 1997 סיימה את בית הספר לתיאטרון בבולוניה והחלה לימודי קומדיה דל'ארטה עם קבוצת התיאטרון Attori e Cantori של אריאן מנושקין בפריז. באותה שנה שיחקה את ארליקין בקומדיה '99 הלידות של ארלקין' אותה גם כתבה וביימה. הופיעה בהצגות נוספות, בין היתר שיחקה את אדית פיאף ברסיטל מוסיקלי. עבדה בתיאטרון הלאומי של פארמה. בקיץ 2000 היא הצטרפה ללונדון לאקדמיה המלכותית של אמנות דרמטית בלונדון. בשנת 2006 ייסדה את ארגון HERLAKING ומאז מקדישה את עבודה לחינוך הפקה והפצה בינלאומית של מופעים, עם דגש על תיאטרון פיזי ושילובים מודרניים, קלאסיים וניסיוניים של קומדיה דל'ארטה. לימדה קומדיה ושימוש במסכות באיטליה, אירלנד, אנגליה, ספרד, יפן וקופנהגן.
ב-2013 כתבה וביימה את 'חוויית אורלנדו, מחזה קומדיה אפי' שהועלה בתיאטרון הלאומי בפאלרמו. ב-2014 הייתה מעורבת בהפקה של קבוצת התיאטרון Frantal מבולניה, שהועלתה גם באוסקה, יפן.
ב-2017 חזרה לסיציליה כמנהלת של Offinina Sperimentale dell’Attore  O.S.A מסגרת לאימון שחקנים דרך תיאטרון פיזי וקומדיה דל'ארטה. כריסטינה היא חברה בארגון הבינלאומי SAT, אשר חבריו עוסקים באמנות הקומדיה.
  CRISTINA COLTELLI  
         
 

סדנת האמן באדיבות המכון האיטלקי לתרבות בישראל

במסגרת אירועי יום הקומדיה דל'ארטה הבינלאומי בישראל:
תל אביב-יפו, חולון, עמק הירדן, באר שבע

ביוזמת להקת סקפינו

במופע 'ארליקינו הנסתר' של כריסטינה קולטלי תוכלו לצפות
ב-24/2 תיאטרון הסמטה ביפו
ב-26/2 מרכז הפרינג' באר שבע
ב-27/2 בית גבריאל שליד הכנרת

  לוגו מכון התרבות האיטלקי  
         
   

© כל הזכויות שמורות למרכז תיאטרון בובות, דוד רמז  13, חולון 5843811, טל': 03-6516848             תנאי שימוש באתר

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים