דף הבית 

צוות המרכז

איך להגיע 

צור קשר

 

    Contact

     Русский

  Français

English 

 
סיורים תיאטרלים במוזאון לאמנות תיאטרון הבובות. חוה"מ פסח 2018
 
חוה"מ פסח 2018
סיורים תיאטרליים במוזאון לאמנות תיאטרון הבובות

ביה"ס לאמנות תיאטרון הבובות חולון, מרכז תיאטרון בובות ורימונים הוצאה לאור מזמינים אותכם לערב עיון מרתק בחנוכה! 

רביעי 20/12, ב' בטבת, בשעה 20:00

תיאטרון הילדים

השקה חגיגית לספר 'תיאטרון הילדים'
מאת: שלומית הרטמייר | איורים: ענבל אבן | עריכה: יותם שווימר | רימונים הוצאה לאור

במעמד ראש עיריית חולון - מוטי ששון

במרתף הבית של לאון ובטקה הקימו האח והאחות בני השמונה והשש עם עוד שלושה מחבריהם תיאטרון בובות ובו בובות גדולות וקטנות, תפאורה, מסך מווילון קטיפה אדום. הדוד רפאל עזר להם בהקמת התיאטרון. הם ערכו חזרות לקראת ההצגה, בהשראת סיפור ה'גולם', אליה הזמינו את ילדי הכיתה והשכונה. כך נולד תיאטרון הילדים בפולין ב-1939. הספר מתאר את חוויותיהם, את השמחה, את הכאב ואת ההתמודדות עם נערים אנטישמיים, שרדפו אחריהם לאחר שעות הלימודים.
הספר מבוסס על זכרונותיו של לאון הרטמייר, ניצול שואה שנפטר בשנה האחרונה, כשכבר ידע שהסיפור, שהועלה על הכתב ע"י בתו שלומית עומד לצאת לאור.

שלומית הרטמייר היא ילידת חולון, כותבת ויוצרת לילדים ולמבוגרים, עובדת בעריכת פרסומים מדעיים ובספרנות. למדה ספרות ובלשנות ותעודת הוראה בשפות באוניברסיטת תל אביב, ולימודי תעודה בעריכת לשון באוניברסיטת בר-אילן.

בתכנית:
הקראת חלקים נבחרים מתוך הספר
מקריא: השחקן דיוויד לווינסקי

תיאטרון בובות על מדפי הספרים
אילן סביר
: מנהל אמנותי וכללי של מרכז תיאטרון בובותחולון ושל הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון ולסרטי בובות חולון. מפעיל בובות ראשי ויועץ בתחום הבובות בתוכניות טלוויזיה ופרסומות. יוצר, שחקן ומפעיל בובות בתיאטרון 'בבואה'. מרצה, מדריך שחקנים.

ראיון מצולם: 'זיכרון מתעורר לחיים על הבמה - תיאטרון בובות אוטוביוגרפי'
סיפור אוטוביוגרפי אינו עוד סיפור. בבוא היוצרים לתרגם סיפור חיים אמיתי לקונספט אמנותי, הם נדרשים לנאמנות ולרגישות לגיבור הסיפור וקורותיו, בנוסף לשימוש בחומרים המעוררים את החושים ואת הזיכרון האישי והתקופתי. האם הבובות הן כלי באמצעותו ניתן לחזור לעבר ולסגור מעגלים? לזכות לחיבוק של אבא? להרגיש שוב בבית שלפני המלחמה?  ראיון עם חווה ניסימוב שספרה 'ילדה משם' הפך להצגה "'אלמלא' ומלכה רוזנטל שספרה 'הבית הקטו בחבית'  הפך להצגה באותו השם. הראיון פורש, שלב אחרי שלב, את תהליכי היצירה של ההצגות מנקודת מבטן של הסופרות
.

הרצאה: הילדים המשחקים בתיאטרון בובות
חפצים, בובות ואביזרים ממלאים, כידוע, חלק משמעותי במשחקי ילדים. ישנם קווי דמיון בין המשחק בחפצים ובבובות רגילות לבין המשחק בבובות תאטרון. אך לבובת התאטרון יש קודים ייחודיים משלה, כפי שהילד עצמו מגלה. הילדים המשחקים בתיאטרון בובות מתנדנדים כל העת בין הידיעה שזוהי רק בובה, לבין 'השעיית אי- האמונה' והצלילה באשליה שהיא יצור חי. מה תורמת חוויה זו לילדים? על שום מה זוכה הבובה בהתעניינות, בהזדהות ובחמלה (או, לעיתים, בתוקפנות) מיוחדת מצידם? כיצד תורם המשחק בתיאטרון בובות לפיתוח עולמם הפנימי וערוצי התקשורת שלהם עם העולם הסובב?
גלית דודזון: מרכזת תכנית ההכשרה 'הנחייה רגשיית באמצעות תיאטרון בובות'. M.A. בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת Paris V- René Descartes, וM.A. בתולדות האמנות מאוניברסיטת Panthéon-Sorbonne Paris I. פסיכולוגית קלינית, בעלת ניסיון בעבודה טיפולית עם ילדים ומבוגרים במסגרות ציבוריות ובקליניקה פרטית. בובנאית.

הרצאה: הצגת תיאטרון הבובות האחרונה בפולין
האם הספר העוד ספר על השואה? כלל וכלל לא. זהו ניסיון כנה לתאר ילדים יהודים ואת חייהם בפולין לפני פרוץ מלחמת העולם בצורה האמינה והדקדקנית ביותר האפשרית, על סמך מחקר מפורט ביותר בפרטי הפרטים של התקופה. על הדומה והשונה בין הספר 'תיאטרון הילדים'  לספריהם של יאנוש קורצ'ק, של קורנל מקושינסקי ושל בנימין טנא.
אלי אשד: סופר, מרצה ובלש תרבות. פרסם מאמרים רבים בעיתונות, בכתבי עת וברשת בנושאי ספרות ותרבות פופולארית, מדע בדיוני, קומיקס ועוד. פרסם את הספרים "מטרזן ועד זבנג" - סיפורה של הספרות הפופולארית הישראלית" ( "בבל" 2003) ו"הגולם -סיפורו של קומיקס ישראלי" עם אורי פינק ( "מודן" 2003).

רימונים הוצאה לאורהכניסה חופשית. יש לאשר הגעה בטל': 03-6516848
** ניתן יהיה לרכוש את הספר באירוע בהנחה + הקדשה אישית

ט.ל.ח - הזכות לשינויים שמורה למארגנים.

© כל הזכויות שמורות למרכז תיאטרון בובות, דוד רמז  13, חולון 5843811, טל': 03-6516848             תנאי שימוש באתר

Simply-Smart | בניית אתרים | קידום אתרים